Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sisi’nin tokalaştığı fotoğraf Yunanistan’ı harekete geçirdi! Heyet gönderiyorlar

Türkiye ile Yunanistan ortasındaki tansiyon devam ederken, hafta sonu Katar’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mısırlı mevkidaşı Sisi’nin bir ortaya gelerek yıllar sonra tokalaşması Atina’da gündem oldu.

DİPLOMATİK BİR HAMLE YAPMAYA KARAR VERDİLER

Son yıllarda Mısır ile ittifakı kuvvetlendirerek Güney Kıbrıs’ı da dahil ederek bir dizi mutabakatlar yapan Yunanistan, bu karenin yayınlanmasından sonra bugün harekete geçerek diplomatik bir atılım yapmaya karar verdi.

MEVKİDAŞLARIYLA GÖRÜŞECEKLER

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı bugün üç üst seviye ismin Mısır’a giderek Kahire’de temaslarda bulunacağını duyurdu. Açıklamada Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ve Dış Münasebetler Bakanı Miltiadis Varvitsiotis’in Mısır’a giderek mevkidaşlarıyla görüşeceği belirtildi.

“ANLAŞMA MAVİ VATAN DOKTRİNİNE KARŞI”

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada taraflar ortasında bir dizi muahede imzalanacağı da belirtildi. Savunma bakanının Mısırlı mevkidaşı Muhammed Ahmed Zeki ile muahede imzalayacağı aktarılırken Yunanistan’ın çok okunan gazetelerinden Ta Nea ise bu anlaşmanın Türkiye’nin Mavi Vatan doktrinine karşı olduğunu yazdı. Sözcü’de yer alan habere nazaran bakanların da mevkidaşlarıyla görüşeceği ve görüşmelerin heyetlerarası devam edeceği de belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu