Haber

Yarın CHP’de büyük gün! Kılıçdaroğlu “Bir daha aday olmayacağım” diyerek son kez oy isteyecek

CHP’nin bu hafta sonu yapılacak büyük kurultayı için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanlığı seçimi yarın yapılacak; İstifa çağrıları yapılan Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasında kıyasıya bir rekabet yaşanacak. Kılıçdaroğlu’nun vefa duygusunu öne çıkararak delegelere “Bu son, bir daha aday olmayacağım” diyeceğini öğrenildi.

KONSEYİN LİDERİ İMAMOĞLU OLACAK

Kongre başkanını ilk gün Ekrem İmamoğlu seçecek, ikinci gün ise Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimi yapılacak. Kongrede 1368 kongre delegesi yeni başkan ve PM üyelerini belirleyecek. CHP Genel Başkanı adayı olabilmek için 65 delegenin, Parti Meclisi üyeliği adayı olabilmek için ise 10 delegenin imzası aranacak. Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun delegeler tarafından yeniden aday gösterilmesi beklenirken, Manisa Milletvekili Özgür Özel’in aday olmak için yeterli sayıya ulaşması bekleniyor.

SADAKAT ÇAĞRISI YAPILACAK

daha önce 12 oy Son seçim sonrasında parti içindeki değişim yaratanların hedefi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaybedilmesiydi. Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nun kurultay konuşmasında delegelere bundan sonraki dönemde değil son kez aday olacağını söyleyeceği iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu