Haber

CHP Meclis Grup Başkanvekili ve Grup Yönetimi Belli Oldu

CHP Meclis Kümelenmesi bugün toplandı. Toplantıda; CHP’nin Meclis Başkan Yardımcısı ve Grup Yönetimi belli oldu. Meclis Başkan Yardımcılığına ve CHP Grup Başkanlığına Gülizar Biçer Karaca atandı. Ücretsiz Özel ; Grup Başkan Yardımcılığına Burcu Köksal, Ali Mahir Çağrır ve Gökhan Günaydın seçildi. Ücretsiz ÖzelCHP’nin birlik ve beraberlik içinde gençleşen, daha çok kadının misyon sahibi olduğu çok daha dinamik bir kesimin aktif muhalefetine tanık olacağınızı umuyoruz” dedi.
CHP Meclis Grubu bugün TBMM’de toplandı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda Meclis Başkanvekili ve CHP Grup yöneticileri seçildi. CHP Grup Başkanvekili Ücretsiz Özel, toplantıdan sonra, oy sonuçları açıkladı. Özel dedi ki:
GRUP BAŞKAN YARDIMCIMIZ KÖKSAL, BAŞARIR VE İYİ GÜNLER SEÇİLDİ: Bugün CHP kümesi olarak toplandık ve seçimlerimizi yaptık. Seçimlerimizde hem Küme Milletvekillerimizi hem de Meclis Başkanlık Divanında görev yapacak arkadaşlarımızı belirledik. Buna göre Grup Başkanlığı seçiminde de tüm seçimlerde söyleyeceğim oyların tamamı aday olan arkadaşlarımıza gitti ve arkadaşlarımızın tamamı tam oyla seçildi. Grup Başkanı olarak kümemiz tarafından seçilip atandım. Şu andan itibaren Küme Başkanı görevine liderlik edeceğim. Başkanımız milletvekili olmadığı için Grup Başkanı belirlemek zorunda kaldık. Küme Lideri görevine Manisa Milletvekili Özgür Özel seçildi. Küme Başkan Yardımcılarımız ise Afyon Milletvekili Burcu Köksal, Mersin Milletvekili Ali Uzman Başarır ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın olarak belirlendi.
GRUBUMUZ 9 ADAYDAN 5’İNE KADIN DOSTLARIMIZI SEÇİYOR: Gülizar Biçer Karaca, Meclis Başkan Vekili, Denizli Milletvekilimiz ve şu anda Başkan Yardımcımızdı. Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’den Meclis’in İdari Başkanlığına, Katip Üyeliklerine; Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Osmaniye Milletvekili Asu Kaya ve Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez seçildi. Bugün kümemizin seçtiği 9 adaydan 5’i bayan arkadaşımız seçildi. Katip Üyeliklerindeki arkadaşlarımız kendi illerinde tek Milletvekili olan bayan arkadaşlarımızdır. Meslek kuruluşlarından, Tabip Odası Başkanlığından, Baro Başkanlığından, Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyelerinden arkadaşlarımız. Gülizar Biçer Karaca Hanım’ın bu göreve seçilmesiyle MYK’da fiilen dün itibariyle istifalarını sundular. Artık TBMM’de görev yapacaklar. Pazartesi gününden itibaren hem Küme Başkan Yardımcılarımız hem de seçilen arkadaşlarımız görevleriyle ilgili aşama teslimlerini yapmaya başlayacaklar.
DAHA DİNAMİK BİR KÜMENİN AKTİF MUHALEFETİNE TANIK OLMANIZI UMUT EDİYORUM: Bundan sonraki süreçte CHP olarak etkin, içerikli, aktif ve dirençli bir muhalefet partisi imajı sergileyeceğiz. Önümüzdeki dönemde birlik ve beraberlik içinde gençleşen, daha çok kadının misyon sahibi olduğu çok daha dinamik bir CHP grubunun aktif muhalefetine tanık olacağınızı umuyoruz. Önceki dönemde meclis muhabirleri ile uyum içinde çalıştık. 8 yıllık Küme Başkan Vekilliğim boyunca bu koridorda hep ilgi gördüm, hep nezaket gördüm. Bundan sonra da görevi devralan Küme Başkan Vekili arkadaşlarımızla aynı düzgün ilişkileri sürdüreceğinizden en ufak şüphemiz yoktur. Hepinize bir kez daha teşekkür ederim.”
Seçilen CHP Meclis Kümelenmesi şöyle:
CHP Küme Lideri:Manisa Milletvekili Özgür Özel
CHP Meclis Başkanvekili:Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca
CHP Küme Başkan Yardımcıları:Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın
CHP Meclis İdari İşler Başkanı:Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin
CHP Yazman Üyeleri:Osmaniye Milletvekili Asu Kaya, Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez

Kaynak: ANKA / Siyaset

savastepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu